browser warning text

Belgia: näitus "Ekraani arheoloogia. Eesti näide" Bozaris

Näituse keskne idee on tuua kokku kunstnikud, kes kasutavad mingit tüüpi tehnoloogilist meediumi.

Näitusel osalevad kunstnikud tegelevad virtuaalse ruumi ning enda kogemuste kontseptualiseerimisega selles ruumis. Näituse kontekstis mõistab kuraator Eha Komissarov virtuaalsust kui metaruumi, mis on tihedalt seotud uuendusliku mõtlemisega. Eesti kunstnik Andres Lõo mõistab "praktiseerivat visionääri" kui kedagi, kelle eruditsioon ei ole piiratud vaid kunsti valdkonnaga, vaid kes orienteerub ka teaduses ning kellel on vajalikud teadmised ja oskused, et oma visioonid ellu viia.

Näituse ajalooline osa keskendub kunstnikele, kes töötasid Nõukogude Eestis ja Moskvas 1960.-1970. aastatel. Väljapaneku keskne teos on Juri Sobolevi installatsioon, mis, kombineerides mandalaid ja kosmilisi kujundeid, loob täiesti uue totaalse keskkonna. Sobolevi teosega on dialoogis Tõnis Vindi teos rahvakunstist pärit mustrite ainetel.

Näituse teine osa keskendub noortele Eestist pärit kunstnikele, kes on huvitatud sarnastest teemadest, kuid kasutavad kaasaegseid tehnoloogiaid.

Eksponeeritud on Taavi Suisalu, Timo Tootsi, Sigrid Viiri, Paul Kuimeti, Marge Monko, Ivar Veermäe ja Katja Novitskova teosed.

Смотреть еще: