browser warning text

Prantsusmaa: (R)estart Reality: digitänavakunst - Pariis

Edward von Lõnguse digitänavakunstituur jõuab Pariisi! Ellu ärkavad isikupärased ja ehteestlaslikud tegelaskujud u 100 aasta tagusest maailmast, kutsudes linnarahvast endaga tutvust sobitama.

Edward von Lõnguse digitänavakunstituur jõuab Pariisi 7. detsembril 2017! Vaata lähemalt: restartreality.org ja https://www.facebook.com/EdwardvonL6ngus/.

Loome silla olnu ja oleva vahele ning äratame ellu isikupärased ja eht-eestlaslikud tegelaskujud vanadelt eesti fotodelt, kes ei ole küll individuaalselt äratuntavad, kuid pärinevad selgesti ajaloolisest kontekstist. Nad ilmuvad elusuuruses valitud paikadesse üle kogu Euroopa, sattudes nii oma elu esimesele välisreisile.

Möödunud ajastutest pärinevad tegelased omaaegse rõivastuse ning atribuutikaga satuvad kaasaega, uudistades elu ja inimesi enda ümber. Igal tegelasel on rääkida oma lugu – väikese kiiksuga, nagu meile, eestlastele, omane.

Paigutudes esmapilgul vaatlejatena tänavapilti või Eesti 100. sünnipäeva tähistamisega seotud kohtadesse, kutsuvad meie tegelased linnarahvast ja turiste endaga nutitelefoni või tahvelarvuti abil lähemalt tuttavaks saama. Digitehnoloogia äratab nad ellu.

Vaata veel: